Berliner Höhenweg (3. - 7. 7. 2019)

Dobrý den,

Letos se opět uskuteční tradiční červencový výlet do Alp. Tentokrát se chystáme na známou vysokohorskou trasu Berliner Hohenweg v Zillertalských  Alpách. Jedná se o středně náročnou trasu bez ferát. Na cestě se však vyskytují zajištěné úseky a je možné, že ještě narazíme na sněhová pole. Denní pochody nepřesáhnou 8 hodin a každou noc budeme spát na jiné horské chatě.

Akce je bez nočních přejezdů (odjíždíme ve středu 3.7. brzy ráno). První den je v plánu autobusový přesun a výstup na chatu Karl-von-Edel-Hütte (2 238 m), který si usnadníme lanovkou (14 EUR). Cesta od horní stanice lanovky (1 970 m) zabere cca 2 hodiny. Cena za ubytování 21/11 EUR (člen/nečlen AV), polopenze ? EUR, snídaně ? EUR.

4.7. celodenní (7-9 hodin, stoupání 750 m) přechod na chatu Kasseler Hütte (2 178 m). Trasa vede převážně po úbočích hor a je místy zajištěna technickými pomůckami (lano, kramle). Jedná se o nejdelší etapu (14 km). Cena za ubytování 20/10 EUR (člen/nečlen AV), polopenze ? EUR, snídaně ? EUR.

5.7. přechod na chatu Greizer Hütte (2 227 m). Cesta trvá 4-6 hodin a nastoupáme 700 m.  Cena za ubytování 22/12 EUR (člen/nečlen AV), polopenze ? EUR, snídaně ? EUR.

6.7. přechod na chatu Berliner Hütte (2 044 m). Cesta trvá 6-8 hodin a nastoupáme 1 100 m. Cena za ubytování 22/12 EUR (člen/nečlen AV), polopenze 32 EUR, snídaně 14 EUR.

7.7. sestup do údolí, kde nás bude čekat bus. Odpoledne odjezd, příjezd do Prahy je plánovaný ve večerních hodinách (cca 22:00).

Oblast najdete na mapě Kompass č. 37.

Přihlášky jsou jako obvykle možné v CK KIWI, která tento zájezd organizuje.

 

Cena 2 990 Kč zahrnuje dopravu, organizační zajištění. Nezahrnuje ubytovaní ubytování, stravování.

 

 

Tyto informace průběžně aktualizujeme/doplňujeme.

 

V případě jakýkoliv dotazů mne můžete kontaktovat na telefonu 605 269 215, případně na mailu supich@seznam.cz.

 

Děkuji

Petr Šupich

 

Doplňující informace:

 

ODJEZD VE STŘEDU 3. 7. V 6:00 od metra C Roztyly, stanoviště zájezdových autobusů před budovou T-mobile (jako obvykle). Řidič pan Vávra (tel. 604 583 744). Prosíme nevstupujte do autobusu v pohorkách. 

Pozor! Jako tradičně v tento čas je plánována výluka metra C.

Příjezd do hor cca ve 14 hodin k na parkoviště u dolní stanice lanovky Ahornbahn

Cestu bude vybrána částka za ubytování (nápoje a jídlo si hradí každý zvlášť). Prosím promyslete si, kdo bude mít zájem o polopenzi/večeři/snídani, či zda si budete vybírat z aktuální nabídky na chatách. K autobusu se dostaneme až poslední den zájezdu.

Přechod budeme absolvovat za jakéhokoliv počasí. Případný sestup do údolí je možný na severní stranu hor.

V autobuse dostane mapku s vyznačenou trasou a kontakty na průvodce, řidiče a chaty. 

Aktuální předpověď počasí zde.

 - spíme 4 noci na chatách ve společné noclehárně, nutná je vložka do spacáku nebo lehký spacák. Vhodné přezuvky + pytel na odpadky (veškerý odpad je nutné snést do údolí).

- během dne není možnost občerstvení, možné je cestou z potůčků nabrat vodu. Na chatách je možné zakoupit vydatné snídaně/večeře (ceny viz výše), pivo cca 4 EUR.

- v autobuse (cestou tam a zpět) k zakoupení pivo/nealko. 

- s ohledem na letošní zimu lze očekávat, že budeme překonávat sněhová pole. Stojí za zvážení, zda nepřibalit do batohu nesmeky, případně lehký cepín.

- doporučujeme pevné pohorky + oblečení, které vás ochrání v jakékoliv počasí během celodenní tůry (vedro, déšť, sníh, vítr). 

- dále doporučujeme s sebou: čelovku/baterku, lékárničku, krém na opalování s vysokým ochranným faktorem, labelo na rty, láhev na vodu, pojištění, které platí pro vysokohorskou turistiku (můžete se pojistit v CK Kiwi).

- odhad potřebné hotovosti min. 200 EUR, na chatách většinou nelze platit kartou. Nečlenové AV + 50 EUR. Záleží v jakém rozsahu se budete na chatách stravovat a kolik vypijete piv :-).  

- informační brožuru (v němčině) naleznete zde. Další info (anglicky) zde.

V případě jakýkoliv dotazů mne můžete kontaktovat na telefonu 605 269 215, případně na mailu supich@seznam.cz.

 

Děkuji

Petr Šupich

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.