Hřeben Karnských Alp na pomezí Rakouska a Itálie (5. 7. - 8. 7. 2018)

Dobrý den,

Letos se opět uskuteční tradiční červencový výlet do Alp. Tentokrát se chystáme na pokračování přechodu hřebene Karnských Alp na pomezí Rakouska a Itálie. Čeká nás 4 denní přechod s přespáním na horských chatách. Na trase je možné absolvovat ferátový výstup na Hohe Warte. Denní pochody nepřesáhnou 8 hodin. 

Akce je bez nočních přejezdů (odjíždíme ve čtvrtek 5.7. brzy ráno). První den je v plánu autobusový přesun a výstup na chatu Hochweißsteinhaus (1 868 m). Cesta z údolí zabere 3-4 hodiny (stoupání 750 m). Cena za ubytování 24/12 EUR (člen/nečlen AV), polopenze 31 EUR, snídaně 13 EUR.

6.7. celodenní (6-8 hodin) přechod na chatu Wolayerseehütte (1 960 m). Trasa vede převážně po jižních (italských) svazích hor a je technicky nenáročná. Je možné zvolit i náročnější a delší hřebenovou variantu (feráta obtížnosti C). Cena za ubytování 24/12 EUR (člen/nečlen AV), polopenze 33 EUR, snídaně 13 EUR.

7.7. krátký přechod na chatu Marinelli (2 120 m). Pro zdatné se nabízí možnost výstupu na nejvyšší vrchol v oblasti - Hohe Warte (2 780 m). Na tento vrchol existuje i možnost výstupu ferátou obtížnosti B nebo D.  Cena za ubytování 22/12 EUR (člen/nečlen AV), polopenze 45 EUR, snídaně 8 EUR.

8.7. přechod na sedlo Plockenpass, kde nás bude čekat bus.  V sedle možná návštěva pozůstatků opevnění z 1.světové války nebo je možné zdolat ferátu. Odpoledne odjezd, příjezd do Prahy je plánovaný ve večerních hodinách (cca 22:00).

Oblast najdete na mapě Kompass č. 47.

Přihlášky jsou jako obvykle možné v CK KIWI, která tento zájezd organizuje.

 

Cena 2 990 Kč zahrnuje dopravu, organizační zajištění. Nezahrnuje ubytovaní ubytování, stravování, plavbu po jezeře.

Důležité!!! Chaty v této oblasti jsou velmi vytížené a vyžadují platbu zálohy při rezervaci.

Proto prosím všechny zájemce, aby se přihlásili na akci co nejdříve, NEJPOZDĚJI do 31. 5. 2018!!!

 

Aktualizace k 8.6.: stále je možné se přihlásit, ale před potvrzením rezervace musíme ověřit volnou kapacitu na chatách. 

Po tomto datu již nemůžeme zaručit volná místa na chatách.

 

Doplňující info:

 

ODJEZD VE ČTVRTEK 5. 7. V 6:00 od metra C Roztyly, stanoviště zájezdových autobusů před budovou T-mobile (jako obvykle). Řidič pan Vávra (tel. 604 583 744). Prosíme nevstupujte do autobusu v pohorkách. 

Příjezd do hor cca ve 14 hodin. Domlouváme taxi, které nám min. o polovinu zkrátí cestu na chatu (bližší info cestou).

Cestu bude vybrána částka za ubytování (nápoje a jídlo si hradí každý zvlášť). Prosím promyslete si, kdo bude mít zájem o polopenzi/večeři/snídani, či zda si budete vybírat z aktuální nabídky na chatách. K autobusu se dostaneme až poslední den zájezdu.

Přechod budeme absolvovat za jakéhokoliv počasí. Případný sestup do údolí je možný na severní (rakouskou) stranu hor.

V autobuse dostane mapku s vyznačenou trasou a kontakty na průvodce, řidiče a chaty. 

Aktuální předpověď počasí zde.

 - spíme 3 noci na chatách ve společné noclehárně, nutná je vložka do spacáku nebo lehký spacák. Vhodné přezuvky + pytel na odpadky (veškerý odpad je nutné snést do údolí).

- během dne není možnost občerstvení, omezeně je možné cestou nabrat vodu. Na chatách je možné zakoupit vydatné snídaně/večeře (ceny viz výše), pivo cca 4 EUR.

- v autobuse (cestou tam a zpět) k zakoupení pivo/nealko. 

- ferátové vybavení je potřeba jen pro zájemce o výstup na Hohe Warte (lze vystoupit i neferátovou variantou).

- doporučujeme pevné pohorky + oblečení, které vás ochrání v jakékoliv počasí během celodenní tůry (vedro, déšť, sníh, vítr). 

- dále doporučujeme s sebou: čelovku/baterku, lékárničku, krém na opalování s vysokým ochranným faktorem, labelo na rty, láhev na vodu, pojištění, které platí pro vysokohorskou turistiku (můžete se pojistit v CK Kiwi).

- odhad potřebné hotovosti min. 150 EUR, na chatách většinou nelze platit kartou. Nečlenové AV + 40 EUR. Záleží v jakém rozsahu se budete na chatách stravovat a kolik vypijete piv :-).  

 

V případě jakýkoliv dotazů mne můžete kontaktovat na telefonu 605 269 215, případně na mailu supich@seznam.cz.

 

Děkuji

Petr Šupich

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.