Nikwax

Webová stránka značky: Nikwax
 

O Nikwaxu

 

 

Voda na materiálu ošetřeném Nikwax se sráží do kapiček, čímž se minimalizuje kontaktní plocha mezi vodou a materiálem.

 

Pokud se zvyšuje tlak, jako například při dopadání 
deště na vrchní vrstvu materiálu, naruší se kapkám sice jejich struktura, ale nemusejí se ještě dostat do látky.

 

Voděodolné látky zamezují kontaktu s vodou, která se hromadí na jejich povrchu.

 

Z jakých jednotlivých látek se skládá Nikwax a jak funguje?

Před pětadvaceti lety vyvinul a patentoval Nick Brown, zakladatel Nikwax, vodoodpudivý elastomer Nikwax TX.10i. 
Elastomer TX.10i se používá na EVA, stejném materiálu, který je používán na výrobu pružných podrážek bot. U tohoto patentu se jedná o modifikaci molekulární struktury o Ocokerit (zemní vosk), který je typický svou křehkostí. Tato změna způsobila posílení molekuly, která se chová velmi elasticky a pružně. Polymer TX.10i je aktivní hlavní složkou ve všech Nikwax výrobcích, které se používají na obuv a textil. Toto je technologie, která dává našim výrobkům vysokou funkčnost. Při ošetření Nikwax je textilní a kožená struktura látky obalena vrstvou molekul vodoodpudivé a elastické TX.10i. Tyto molekuly se váží na vše, co absorbuje vodu, a zároveň zanechávají prostor mezi jednotlivými vlákny volný a prodyšný. Nikwax impregnace se pohybuje a ohýbá zároveň s textilními a koženými vlákny. Proto je Nikwax impregnace funkční i po několika vypráních a neztrácí nic na své funkčnosti narozdíl od jiných srovnatelných výrobků, které musejí být aplikovány po každém praní.

Elastomer TX.10i umožňuje textilu větší zátěž. I při špinění textilu, kdy se špínou obalují jednotlivá vlákna a tím zaniká prodyšný prostor, je zachována lepší rozpínavost. Impregnace dále zajišuje, že jsou vlákna látky potažena elastickým polymerem, a tím je zlepšena jejich pružnost. Tím je možné vlákna ohýbat až do určitého bodu a opět bez poškození vrátit 
do původního stavu. Ošetřená vlákna je možné více zatěžovat, aniž dochází k jejich trvalé deformaci.

 

Co znamená dvoustupňové použití?

Dvoustupňové použití s Nikwax výrobky znamená nejdříve důkladné očištění a pak správnou impregnaci, pro obnovení výrobcem udaných vlastností u oděvů, obuvi a vybavení, případně jejich zlepšení. Použití našich čistících a impregnačních výrobků je jednoduché rozlišit: zelený uzávěr je pro čištění a fialový pro impregnaci. 

Zelená pro čištění

Vývoj
Prvním krokem v našem konceptu je provést očištění - nezáleží na tom, zda se jedná o oděvy, obuv nebo vybavení. Je důležité odstranit všechen prach, špínu, staré prací prostředky atd., protože všechny vodoodolné oděvy, obuv a vybavení fungují lépe čisté.

Naše čistící prostředky odstraňují všechny staré zbytky pracích prostředků. Zbytky pracích prostředků absorbují vodu a tím poškozují voděodolnou vrstvu (DWR).

Naše čistící prostředky na obuv se nanášejí houbičkou a důkladně odstraňují starou špínu, skvrny atd. ze všech druhů obuvi (pro volný čas, sport, golf, běh) a obnovují jejich vzhled, aniž by tím narušily voděodolnost. Špína a prach by časem narušily voděodolnost. Pravidelné čištění pomůže k udržení voděodolnosti.

Vždy používejte naše výrobky Nikwax "zelené pro čištění" a "fialové pro impregnaci".

 

Fialová pro impregnaci

Vývoj
Druhým krokem správného ošetření oděvů, obuvi a ostatního vybavení je impregnace.

Všechny naše výrobky ochraňují dlouhodobě oděvy, obuv a vybavení před deštěm a zajišují, že zůstanete Vy, Vaše nohy a Vaše vybavení při deštivém počasí v suchu.

Při ošetření výrobky Nikwax je zachována prodyšnost Vašich oděvů a obuvi; zamezuje pronikání vlhkosti do Vašich oděvů a transportuje ji na povrch materiálu.Tím se zachovává správná teplota těla. 

 

 

Naše čistící výrobky v aplikaci s pumpičkou a určené pro praní na oděvy a vybavení nezanechávají žádné zbytky, které by narušovaly voděodolnost.

Naše impregnační výrobky na obuv v aplikaci s houbičkou a s pumpičkou se mohou používat na koženou a textilní obuv, čímž zlepšíte nebo obnovíte voděodolnost použitého materiálu.

Pro dosažení a zlepšení voděodolnosti by se měly oděvy, obuv a vybavení čistit pravidelně za pomocí výrobků Nikwax.

 

Jednoduchý test pro přezkoušení voděodolnosti

Dobrým testem pro veškeré vodoodpudivé oděvy, obuv a vybavení je zjistit, zda voda na povrchu tvoří kapičky. Pokud kapičky tvoří, pak  jsou oděvy, obuv a vybavení vodoodpudivé. Pokud se kapičky netvoří, můžete si být jisti, že se voda nasáká do vrchní vrstvy materiálu, přičemž můžete vidět tmavší skvrny vzniklé nasáknutím vody. Pak je vhodné oděvy, obuv a vybavení ošetřit pomocí Nikwax.

Oděvy

 

dsd  
Látka ošetřená pomocí Nikwax - voda vytváří kapičky. 
Za deštivého počasí jste v suchu a teple.
 

 

 

Ošetření oděvů

Výrobky Nikwax na bázi vody obsahují elastické vodoodpudivé polymery, které jsou vysoce elastické a mají schopnost spojit se s textilií nebo kůží. Aktivní částice jsou transportovány pomocí vody do těch částí textilu a kůže, které nasákají vodu, namísto aby zůstaly pouze na povrchu materiálu. Aktivní látky se naváží přímo na jednotlivá vlákna tak, že mezi nimi může procházet vzduch, ovšem ne molekuly vody. Díky flexibilitě polymerů proniknou aktivní látky přímo do materiálu a tím je zaručena dlouhodobá impregnace. Aplikace impregnace na textil nemění původní vzhled a funkční vlastnosti. Nikwax prostředky jsou na bázi vody, přátelské pro životní prostředí a nehořlavé. Neobsahují žádný fluorid uhličitý. Jsou ideální na všechny běžné oděvy, vysoce funkční oděvy, fleece nebo kožené bundy.

 

Ošetření vhodné pro vodoodpudivé / prodyšné oděvy

Při výrobě vodoodpudivých / prodyšných oděvů a vybavení se na povrch nanáší trvale voděodolná vrstva (DWR). Vrstva DWR zajišťuje srážení vody do kapek. Tento efekt maximalizuje prodyšnost při minimální kondenzaci. Přesto DRW nevydrží navždy. Pro obnovení a vylepšení funkčnosti oděvů a vybavení vyperte oblečení v Nikwax Tech Wash a v případě potřeby aplikujte impregnaci Nikwax TX. Direct. Ideální na oděvy z Gore-Tex®, SympaTex®, Entrant®, Ultrex®, TriplePoint®.

Ošetření vhodné pro fleece a oděvy se syntetickou podšívkou

I když synteticky podšité oděvy nebo fleece nasákají málo vody, umí jí uložit velké množství přímo  mezi vlákna materiálu. Tím je velmi redukován izolační a tepelný efekt. Při ošetření a správné péči výrobky Nikwax Polar Proof můžete výrazně zlepšit izolační vlastnosti Vašich oděvů a to především za deštivého počasí. Vaše oblečení a vybavení zůstane v suchu a teple. Nikwax nemění vzhled ani prodyšnost oděvů a přináší Vám příjemný pocit při nošení oděvů. Ideální na PolarTec®, Synchilla®, Chinella®, Thinsulate®, LiteLoft®, Primaloft®, Polarguard/ PolarguardHV® a Hollofill®.

Ošetření vhodné pro péřové oděvy

Peří je přírodní materiál s nepřekonatelnými vlastnostmi poměru tepla a váhy. Je stlačitelné, pružné a pokud je dobře ošetřováno, má velmi dlouhou životnost. Velkou nevýhodou je, že vlhké peří ztrácí vzdušnost a své izolační schopnosti. Pro optimalizaci funkčnosti Vašich péřových oděvů je nezbytné: 1) čistit péřové oděvy pravidelně pomocí Nikwax Down Wash  2) ošetřovat výrobky za pomoci Nikwax Down Proof. Pro praní péřových oděvů v automatické pračce používejte vždy pračku s předním plněním. Vrchní plnění by je mohlo poškodit.

Ošetření vhodné pro bavlněné oděvy

Bavlněné oděvy mohou absorbovat velké množství vody. Mohou být nebezpečné, protože mokré ztrácejí zcela své izolační vlastnosti. Přísloví mnoha lidí provozujících extrémní sporty je, že "bavlna může zabíjet", protože vědí, že mokrá bavlna může způsobit hypotermii (podchlazení). Nikwax Cotton Proof může zajistit nepromokavost bavlny, a tak umožnit její bezpečné použití i v outdoorových sportech.

 

Ošetření obuvi

Obuv je vyráběna z kůže, aby bylo chodidlo podpořeno a chráněno. Mimo to je kůže přirozeně prodyšná a vodoodpudivá.

 

Ošetření vhodné pro vybavení

Aplikace Nikwax výrobků je velmi jednoduchá, efektivní a dlouhodobá. Při ošetření dojde ke spojení elastických, vodoodpudivých polymerů s vlákny textilií. Mezi vlákny zůstanou dostatečné mezery, které zajistí potřebnou prodyšnost. V Nikwax ošetřených textiliích se můžete volně pohybovat a bude Vám zajištěna jejich dlouhodobá funkčnost. Nikwax ovlivňuje jak vzhled textitií, tak Váš pocit, když je nosíte. Všechny prostředky fungují na bázi vody, jsou bezpečné pro životní prostředí a nejedovaté. Ideální pro všechny druhy oděvů, obuvi a vybavení.

Pro speciální informace o našich výrobci navštivte náš e-shop.

Ošetření vhodné pro spací pytle

Nikwax čistící prostředky Nikwax Tech Wash & Down Wash čistí, aniž by zhoršovaly vodoodpudivost a zároveň napomáhají zlepšovat prodyšnost spacích pytlů. Nikwax impregnační prostředky jsou na bázi prodyšných, vodoodpudivých elastomerů TX.10i, které obalí všechna vlákna povrchového materiálu a náplně. Pokud jsou spací pytle ošetřeny Nikwax, nebudou tak rychle vlhnout a zůstanou dlouho suché.

Ošetření vhodné pro horolezecká lana

Nikwax Rope Proof výrazně zabraňuje nasákání horolezeckého lana vodou (dynamicky a staticky). Ošetření pomáhá zachovat přirozené vlastnosti lana a minimalizovat těžknutí za špatných povětrnostních podmínek. 

Ošetření vhodné pro syntetické stany a markýzy

Stan namočte do čisté vody, nečistoty vyčistěte pomocí houbičky a Nikwax Tech Wash až do úplného odstranění všech skvrn. Impregnujte a chraňte před slunečním zářením použitím Nikwax UV Proof.

Ošetření vhodné pro bavlněné stany a markýzy 

Stan namočte do čisté vody, pomocí houbičky a Nikwax Tech Wash vyčistěte a odstraňte veškeré skvrny. Impregnujte zředěným Cotton Proof.

Ošetření vhodné pro batohy a krosny 

Vyčistěte pomocí houbičky a Nikwax Tech Wash, odstraňte veškeré skvrny. Aplikujte impregnaci Nikwax Tent & Gear SolarProof přímo na vlhký materiál.

 

 • Řadit dle:
 • 22 položek celkem

Stránka 1/2

 • 29 1F1 Base Fresh 300ml
  Deodorizační kondicionér pro funkční spodní prádlo nošené přímo na těle. Účinně...
  Dostupnost:Skladem > 3 ks
  Kód:NKW1F1
  Značka:Nikwax
  Záruka:2 roky
  159 Kč (–13 %)
  139 Kč
 • 27 nikwax basewash 02
  Šetrný prací prostředek na syntetické funkční spodní prádlo a ponožky. Pere bezpečně, jemně,...
  Dostupnost:Skladem 3 ks
  Kód:NKW143
  Značka:Nikwax
  Záruka:2 roky
  569 Kč (–12 %)
  499 Kč
 • 27 nikwax basewash 02 (1)
  Šetrný prací prostředek na syntetické funkční spodní prádlo a ponožky. Pere bezpečně, jemně,...
  Dostupnost:Skladem > 3 ks
  Kód:NKW141
  Značka:Nikwax
  Záruka:2 roky
  219 Kč (–9 %)
  199 Kč
 • 30 Nikwax Cistici Gel na Obuv (1)
  Čisticí prostředek na veškerou venkovní a sportovní obuv. Vhodný k čištění veškeré obuvi z kůže,...
  Dostupnost:Skladem > 3 ks
  Kód:NKW821
  Značka:Nikwax
  Záruka:2 roky
  169 Kč (–12 %)
  149 Kč
 • NIKWAX Down Wash Direct 1litr
  Nový Down Wash Direct je prvním výrobkem speciálně navrženým k čistění a údržbě přírodního a...
  Dostupnost:Skladem > 3 ks
  Kód:NKW1K3
  Značka:Nikwax
  Záruka:2 roky
  699 Kč (–14 %)
  599 Kč
 • NIKWAX Down Wash Direct 300ml
  Nový Down Wash Direct je prvním výrobkem speciálně navrženým k čistění a údržbě přírodního a...
  Dostupnost:Skladem > 3 ks
  Kód:NKW1K1
  Značka:Nikwax
  Záruka:2 roky
  289 Kč (–10 %)
  259 Kč
 • 38 Nikwax Kondicioner na kuzi (1)
  Ošetřující a impregnační prostředek na koženou obuv. Změkčuje, oživuje a obnovuje vlastnosti...
  Dostupnost:Skladem > 3 ks
  Kód:NKW861
  Značka:Nikwax
  Záruka:2 roky
 • 46 IMG 4149 (1)
  Čistící prostředek pro veškeré voděodolné kožené oblečení, vybavení a příslušenství. Bezpečně...
  Dostupnost:Skladem 3 ks
  Kód:NKW481
  Značka:Nikwax
  Záruka:2 roky
  259 Kč (–12 %)
  229 Kč
 • 50 IMG 4148 (1)
  Impregnační a ošetřující prostředek pro veškeré voděodolné kožené oblečení, vybavení a...
  Dostupnost:Skladem > 3 ks
  Kód:NKW491
  Značka:Nikwax
  Záruka:2 roky
  299 Kč (–10 %)
  269 Kč
 • 40 Nikwax Nubuk a Semis 2
  Impregnační prostředek na nubukovou a semišovou obuv. Zvyšuje voděodolnost, udržuje prodyšnost a...
  Dostupnost:Skladem > 3 ks
  Kód:NKW772
  Značka:Nikwax
  Záruka:2 roky
  239 Kč (–8 %)
  219 Kč
 • 26 Nikwax Softshell Proof
  Impregnační prostředek pro softshellové oděvy. Doporučeno pro výrobky se savou podšívkou. Zvyšuje...
  Dostupnost:Skladem > 3 ks
  Kód:NKW441
  Značka:Nikwax
  Záruka:2 roky
  339 Kč (–12 %)
  299 Kč
 • 25 nikwax softshell proof 03
  Impregnační prostředek pro oděvy z měkkých tkanin typu softshell. Zvyšuje voděodolnost a zároveň...
  Dostupnost:Skladem > 3 ks
  Kód:NKW451
  Značka:Nikwax
  Záruka:2 roky
  319 Kč (–9 %)
  289 Kč
 • 20 Nikwax TX DIRECT Spray On
  Impregnační prostředek pro voduodpudivé prodyšné oděvy. Doporučeno pro výrobky se savou...
  Dostupnost:Skladem > 3 ks
  Kód:NKW571
  Značka:Nikwax
  Záruka:2 roky
  339 Kč (–12 %)
  299 Kč
 • NIKWAX Tech Wash 1litr
  Šetrný prací prostředek pro praní v pračce nebo praní v ruce. Chrání impregnaci voděvzdorného...
  Dostupnost:Skladem > 3 ks
  Kód:NKW183
  Značka:Nikwax
  Záruka:2 roky
  569 Kč (–12 %)
  499 Kč
 • 18 nikwax tech wash 02 (1)
  Šetrný prací prostředek pro praní v pračce nebo praní v ruce. Chrání impregnaci voděvzdorného...
  Dostupnost:Skladem > 3 ks
  Kód:NKW181
  Značka:Nikwax
  Záruka:2 roky
  219 Kč (–9 %)
  199 Kč
 • Nikwax Tech Wash 5l
  Šetrný prací prostředek pro praní v pračce nebo praní v ruce. Chrání impregnaci voděvzdorného...
  Dostupnost:Skladem 2 ks
  Kód:NKW185
  Značka:Nikwax
  Záruka:2 roky
  2 189 Kč (–13 %)
  1 899 Kč
 • 37 Nikwax Textilie a Kuze houbicka
  Impregnační prostředek na veškerou kombinovanou (kůže-látka) a softshell obuv. Zvyšuje...
  Dostupnost:Skladem > 3 ks
  Kód:NKW791
  Značka:Nikwax
  Záruka:2 roky
  199 Kč (–10 %)
  179 Kč
 • 37 Nikwax Textilie a Kuze houbicka
  Impregnační prostředek na veškerou kombinovanou (kůže-látka) a softshell obuv. Zvyšuje...
  Dostupnost:Skladem > 3 ks
  Kód:NKW792
  Značka:Nikwax
  Záruka:2 roky
Další produkty

Stránka 1 z 2 - 22 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.